Δυναμικό το ξεκίνημα της νέας σχολικής χρονιάς στο Σχολείο μας: Εκπαιδευτικοί από το Νηπιαγωγείο, το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο ενώσαμε τις δυνάμεις μας και αλληλο...μορφωθήκαμε!

Πήραμε τις θέσεις μας στα θρανία και παρακολουθήσαμε συναδέλφους μας που θέλησαν να μοιραστούν τις γνώσεις, τις προτάσεις και τις μεθόδους διδασκαλίας τους. Τα θέματα που θίξαμε ήταν πολλά: ο όρος STEM, οι μαθησιακές... ευκολίες, η ενσυναίσθηση και η συναισθηματική νοημοσύνη, η χρήση της τεχνολογίας ως μέσο μάθησης και πολλά άλλα. Ο στόχος μας; Να αντιμετωπίσουμε την εκπαιδευτική διαδικασία με ενιαία ματιά και φρέσκια διάθεση, ώστε να προσφέρουμε στα παιδιά μας πολλαπλά και ενδιαφέροντα εναύσματα για ακόμη πιο αποτελεσματική μάθηση!

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά να έχουμε!