[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but articles/2015-2016/Theatro_Eliart_-_Agatha_Christie_-_And_Then_There_Were_None/Gallery is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Or else… “Ten Little Indians”! Στα Ελληνικά πάλι, “Δέκα μικροί νέγροι”! Πρόκειται για το θεατρικό έργο της  Άγκαθα Κρίστι που παρακολουθήσαμε την Κυριακή το απόγευμα στο θέατρο Eliart.

Όλα ξεκίνησαν από το Αγγλικό τμήμα του Σχολείου μας και το αφιέρωμα στην πολυδιαβασμένη Βρετανή συγγραφέα. Κατάληξη της έρευνας και των μαθητικών εργασιών (από Στ’ Δημοτικού έως Γ΄ Γυμνασίου) ήταν η χτεσινή επίσκεψη στο μικρό, φιλόξενο θέατρο που λειτούργησε αποκλειστικά για εμάς!

Αγωνία, κομμένες ανάσες, λανθασμένες προβλέψεις, suspense, ένα απρόβλεπτο φινάλε! How typical of Agatha Christie! Μικροί και μεγάλοι ενθουσιάστηκαν!

Μα αξίζει να σημειωθεί ότι μετά την παράσταση, και οι δέκα ηθοποιοί ήρθαν να γνωρίσουν τα παιδιά μας! Σχολίασαν επανειλημμένως τη θεατρική τους αγωγή και τους συνεχάρησαν για το πόσο καλοί θεατές ήταν!

Για άλλη μια φορά νιώσαμε περήφανοι…

{gallery}articles/2015-2016/Theatro_Eliart_-_Agatha_Christie_-_And_Then_There_Were_None/Gallery{/gallery}