[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but articles/2015-2016/Model_United_Nations_2016/Gallery is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε!

Σήμερα, 27 Μαρτίου έγινε η πρώτη συνάντηση με την διοργανώτρια επιτροπή του Μοντέλου Ηνωμένων Εθνών Αθηνών στο ξενοδοχείο Μετροπόλιταν.

Οι μαθητές μας προετοιμάζονταν μήνες για να ζήσουν μία μεγάλη δοκιμασία: Να αποφασίσουν την τύχη του κόσμου - σε μικρογραφία!

ΟΙ 2 ομάδες του Σχολείου μας εκπροσωπούν φέτος την Σομαλία και την Δημοκρατία της Κορέας (γνωστή ως Νότια Κορέα).

Οι 'διπλωματικές' αποστολές, όπως φάνηκε είναι έτοιμες για τον αγώνα τους στην Ολομέλεια, αλλά και στις επιτροπές τους.

Θα ζήσουν σαν ενήλικες για 3 μέρες και θα δουν εκ των έσω πώς αυτός ο κόσμος αποφασίζει και κυβερνάται. Ένα μεγάλο μάθημα ζωής΄.

8 Απριλίου ξεκινά ο αγώνας τους για 3 ημέρες.

Καλή τους επιτυχία.

{gallery}articles/2015-2016/Model_United_Nations_2016/Gallery{/gallery}