[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but articles/2015-2016/ParaMana_-_The_Crescent_Moon_Bear/Gallery is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Για πρώτη φορά στο Σχολείο μας αγγλική παράσταση από το μοντέρνο Θέατρο Σκιών ParaMana Puppet Theatre!

Την παράσταση The Crescent Moon Bear”  παρακολούθησαν στα αγγλικά οι μαθητές της E’ και Στ’ Δημοτικού και των τριών τάξεων του Γυμνασίου. Το εκπληκτικό αυτό γιαπωνέζικο παραμύθι θίγει ανθρώπινες αξίες και δίνει μαθήματα ανθρωπιάς και επιβίωσης μέσα από μια ιστορία πολέμου. Ακολούθησε συζήτηση  με τους συντελεστές της παράστασης, όπου για άλλη μια φορά οι μαθητές μας εξέπληξαν με τις καίριες ερωτήσεις και τα εύστοχα σχόλια που διατύπωσαν. Επίσης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την τεχνοτροπία του τρισδιάστατου Θεάτρου Σκιών και να δουν από κοντά τα παρασκήνια.

{gallery}articles/2015-2016/ParaMana_-_The_Crescent_Moon_Bear/Gallery{/gallery}