Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που κι εφέτος διέπρεψαν στις εξετάσεις γλωσσομάθειας του Πανεπιστημίου του Michigan με καταπληκτικές βαθμολογίες!

Μετά την επιτυχία τόσο στις εξετάσεις αυτές, όσο και στις εξετάσεις του Πανεπιστημίου του Cambridge που ανακοινώθηκαν νωρίτερα το καλοκαίρι, νιώθουμε για άλλη μια φορά υπερήφανοι για τους μαθητές μας, αλλά και για το Αγγλικό τμήμα του Σχολείου μας!

Results for ECPE MAY 2016 (Proficiency)

Τις εξετάσεις για το ανώτερο δίπλωμα Αγγλικής γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan ECPE (το γνωστό μας Proficiency) πέρασαν οι μαθητές:

• Αγγελής-Τσάλτας Κωνσταντίνος
  • Αλύ Νικήτας
  • Γεωργαντά Έλενα
  • Δούκα Ελένη
  • Κρυπωτός Πέτρος
  • Παπαδερός Μύρων

Results for ECCE MAY 2015

Τις εξετάσεις για το ECCE (γνωστό ως Lower) πέρασαν οι μαθητές:

• Βαξεβανίδης Ηλίας
  • Κολοβού Ιωάννα