Οι μαθητές της ομάδας Ρητορικής Τέχνης του Σχολείου μας συμμετείχαν το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στους Φιλικούς Μαθητικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας που διοργανώθηκαν με την υποστήριξη της ΕΡΤ στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος για την αντιμετώπιση της ρητορικής του μίσους "Respect Words" και πραγματοποιήθηκαν στο 1ο ΓΕΛ Παπάγου.

Εξοικειωμένοι πλέον με τη διαδικασία οι μαθητές μας  λόγω της συνεχούς έκθεσής τους στο κοινό, επιχειρηματολόγησαν είτε ως Λόγος είτε ως Αντίλογος στα θέματα "Η σάτιρα δεν έχει όρια", "Το πολυπολιτισμικό μοντέλο της Ευρώπης δε λειτουργεί", "Τα αρχαιολογικά μνημεία δεν πρέπει να διατίθενται για εμπορική εκμετάλλευση".

Η ομάδα μας για άλλη μια φορά προκάλεσε θετικά σχόλια με την παρουσία της στους αγώνες Αντιλογίας σημειώνοντας δύο νίκες και μια ήττα. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές!