Έναρξη της εβδομάδας φιλαναγνωσίας στο Σχολείο μας με ομαδικές εργασίες του Γυμνασίου στα iPad για τα λογοτεχνικά βιβλία που διαβάσαμε.

Τους μαθητές του Νηπιαγωγείου, της Α' και της Β' Δημοτικού επισκέφθηκε η συγγραφέας, κ. Φώτου, η οποία συζήτησε μαζί τους για τα βιβλία της και τους βοήθησε να τα δραματοποιήσουν, εμψυχώνοντάς τους. Επίσης, το Σχολείο μας επισκέφθηκε η κ. Βούλγαρη, η οποία αφηγήθηκε στους μικρούς μαθητές μας παραμύθια με τη συνοδεία οργάνων.

Οι Δ', Ε' και Στ' τάξεις του Δημοτικού μας συμμετείχαν σε εργαστήριο για την Ποίηση. Προσπάθησαν να ορίσουν την Ευτυχία και να γράψουν ένα χαϊκού (γιαπωνέζικο ποίημα) για αυτήν!

Ανυπομονούμε για τη συνέχεια... «Ας μην το κρύβουμε...διψάμε για ουρανό» - Μ. Σαχτούρης