Με μεγάλη μας χαρά μοιραζόμαστε μαζί σας το νέο της ανακαίνισης του Νηπιαγωγείου μας. Η καινούργια σχολική χρονιά βρίσκει το Νηπιαγωγείο μας σε έναν χώρο πλήρως ανακαινισμένο και αναδιαμορφωμένο.

Χρησιμοποιώντας οικολογικά υλικά δόμησης κάνουμε λόγο για ένα «πράσινο» Νηπιαγωγείο, με σεβασμό στο περιβάλλον. Η στροφή προς τη φύση γίνεται άμεσα αντιληπτή κατά την επαφή με το χώρο: ήσυχα χρώματα στους τόνους του πράσινου και του λευκού, κατασκευές που μεταφέρουν τα παιδιά στη φύση. Το Νηπιαγωγείο μας εξοπλίστηκε εξ ολοκλήρου με νέα παιχνίδια, νέα λογοτεχνικά βιβλία και εκπαιδευτικό υλικό, ενώ ανανεώθηκαν και τα συγγράμματα του Σχολείου που δίνονται στους μικρούς μας μαθητές.

Το Σχολείο μας ανοίγει την αγκαλιά του και με μεγάλη ανυπομονησία περιμένει να δεχτεί τους νέους του μαθητές σε έναν χώρο φτιαγμένο με πολλή αγάπη!

Καλή σχολική χρονιά!