Τεράστια χαρά και τιμή για όλους μας η επίσκεψη στον χώρο του Σχολείου μας του Ολυμπιονίκη και Αρχηγού της Εθνικής Ομάδας Υδατοσφαίρισης, Γιάννη Φουντούλη!

Οι μαθητές της Δ', Ε' και Στ' Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν μαζί του και να θέσουν τα ερωτήματά τους. Εισέπραξαν ξεκάθαρες και ουσιαστικές απαντήσεις αλλά και τις θερμότερες ευχές του για τη νέα σχολική χρονιά.Η επίσκεψη αυτού του σπουδαίου αθλητή που αποτελεί πρότυπο όχι μόνο για τις αθλητικές του επιδόσεις αλλά και για το ήθος του πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Το Σχολείο μας βράβευσε τον Ολυμπιονίκη μας για τις επιτυχίες και τις διακρίσεις του αλλά και τον απόφοιτο του Σχολείου μας και αθλητή της ομάδας υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού, πρωταθλητή και κυπελλούχο Ελλάδας, Γιάννη Σύρμα που ακολουθεί το παράδειγμά του!