[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων articles/2015-2016/O_trisdiastatos_ektypotis_mas/Gallery υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Η Δ’ Δημοτικού ήταν η πρώτη τάξη που είχε την ευκαιρία να αξιοποιήσει δημιουργικά τον τρισδιάστατο εκτυπωτή του Σχολείου μας!

Οι μαθητές μας με τη βοήθεια των iPads τους και με εξειδικευμένες εφαρμογές, δημιούργησαν τα δικά τους σχήματα, τα οποία με το πάτημα ενός κουμπιού, μετατράπηκαν σε υλικά αντικείμενα!

Με ένα τέτοιο εκπαιδευτικό εργαλείο οι δυνατότητες είναι απεριόριστες! Από τη δημιουργία τρισδιάστατου χάρτη μέχρι έλικα DNA! Ο εκτυπωτής τυπώνει τα πάντα με την ίδια ευκολία, αποτελώντας έτσι ένα σημαντικό εργαλείο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί απ’ όλες τις τάξεις και σε όλα τα μαθήματα.

{gallery}articles/2015-2016/O_trisdiastatos_ektypotis_mas/Gallery{/gallery}