[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων articles/2015-2016/Episkepsi_sto_Mouseio_Afis/Gallery υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Οι μαθητές της Ε' και Στ' Δημοτικού επισκέφθηκαν σήμερα το Μουσείο Αφής του Φάρου Τυφλών Ελλάδας και παρακολούθησαν τις τέσσερις ενότητες του προγράμματος με πολύ ενδιαφέρον.

Με την καθοδήγηση των υπευθύνων κάθε μαθητής μπήκε στη διαδικασία να συνοδεύσει ένα τυφλό άτομο και φορώντας τη μάσκα να κινηθεί ο ίδιος ως τυφλός. Ενημερώθηκαν για τη μέθοδο Braille και συμμετείχαν στη γραφή λέξεων με τη μέθοδο αυτή.

{gallery}articles/2015-2016/Episkepsi_sto_Mouseio_Afis/Gallery{/gallery}