[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων articles/2015-2016/Ritorikoi_Agones/Gallery υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Την Κυριακή 17 Απριλίου ομάδα μαθητών της Α’ Λυκείου με την υπεύθυνη καθηγήτρια των Ρητορικών Αγώνων, φιλόλογο κ. Φυσέκη Βιβή, επισκέφτηκαν το 6ο Λύκειο Νέας Σμύρνης και πραγματοποίησαν φιλική αναμέτρηση σε αγώνες Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας στο ρητορικό αγώνισμα των Διττών Λόγων.

Οι μαθητές μας είχαν τη δυνατότητα να αναπτύξουν τις επικοινωνιακές και γλωσσικές δεξιότητές τους, να καλλιεργήσουν τη δημιουργική και κριτική σκέψη τους, να αρθρώσουν ορθό και τεκμηριωμένο λόγο, να ανταλλάξουν απόψεις με συνομηλίκους τους, να εξοικειωθούν με τους κανόνες διεξαγωγής των Ρητορικών Αγώνων.

Μια καινούργια αρχή έγινε… Η επόμενη συνάντηση προγραμματίστηκε για την ερχόμενη σχολική χρονιά!

{gallery}articles/2015-2016/Ritorikoi_Agones/Gallery{/gallery}