[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων articles/2015-2016/Paidika_sakidia_gia_ta_prosfygopoula/Gallery υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Από παιδιά σε παιδιά, λίγη αγάπη κι ένα χαμόγελο!

Ολοκληρώθηκε η νέα φιλανθρωπική δράση του Σχολείου μας, με στόχο την ελάφρυνση του πόνου των μικρών προσφυγόπουλων. Καθώς αφήνουν πίσω τους οικογένεια, σπίτι και πατρίδα στην προσπάθειά τους να γλιτώσουν από τη φρίκη του πολέμου, βρίσκουν μόνο κλειστές πόρτες και άθλιες συνθήκες διαβίωσης.

Οι μαθητές μας, ευαισθητοποιημένοι από αυτή την κατάσταση, συγκέντρωσαν υλικά που απευθύνονται σε μικρές ηλικίες και έφτιαξαν σακίδια για τα προσφυγόπουλα. Όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες, οι μαθητές μας χάρηκαν πολύ τη διαδικασία!

Τα σακίδια, μαζί με επιπρόσθετο υλικό που δεν χωρούσε στις τσάντες, παραδόθηκαν στη Γενική Ταχυδρομική, ώστε να αποσταλεί στους πρόσφυγες που έχουν εγκατασταθεί στο Ελληνικό.

{gallery}articles/2015-2016/Paidika_sakidia_gia_ta_prosfygopoula/Gallery{/gallery}