Οι καθηγητές του Σχολείου μας επιμορφώνονται και επιμορφώνουν!

Είναι απολύτως σημαντικό να επικαιροποιούμε τις γνώσεις μας και στο πλαίσιο της εκπαιδευτικής κοινότητας να ανταλλάσσουμε απόψεις, να συνομιλούμε για θέματα ευρύτερου εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος και να βελτιωνόμαστε, ώστε να παρέχουμε τον καλύτερο δυνατό εαυτό μας στους μαθητές μας.

Ο Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος συμμετείχε ως ομιλητής στο τριήμερο Διεθνές Συνέδριο με θέμα «Επαγγελματική Εκπαίδευση και Αγορά Εργασίας» που πραγματοποιήθηκε από τις 3 έως τις 5 Νοεμβρίου και απέσπασε εξαιρετικές κριτικές για την οπτική που παρείχε ως προς τη σχολική αναποτελεσματικότητα στο θέμα του επαγγελματικού προσανατολισμού. Θερμά συγχαρητήρια και αναμένουμε με αγωνία τα πορίσματα του τριήμερου συνεδρίου, για να γίνουμε σημαντικά καλύτεροι!