Με την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής για το 2018 ολοκληρώνεται μια πορεία ενός τουλάχιστον έτους προετοιμασίας, κόπων και αγωνίας για χιλιάδες υποψηφίους και φυσικά για τους μαθητές μας, αποφοίτους πλέον.

Για άλλους είναι στιγμές χαράς με την ευόδωση των στόχων τους και την εισαγωγή τους στη σχολή της επιλογής τους και για άλλους στιγμή περισυλλογής και προσωπικού απολογισμού. Και στις δύο περιπτώσεις συγχαίρουμε ολόθερμα τους μαθητές μας για την προσπάθειά τους.

Ευχόμαστε αφ' ενός στους επιτυχόντες καλή σταδιοδρομία και καλή αρχή στην ακαδημαϊκή τους πορεία με δημιουργικότητα, εμβρίθεια και διάθεση για σπουδή και μελέτη διαβεβαιώνοντάς τους πως πρόκειται μόνο για την αρχή μιας πορείας που ευχόμαστε να είναι καρποφόρα και δια βίου.

Ευχόμαστε αφ΄ετέρου και σε όσους δεν προσέγγισαν τον επιθυμητό στόχο, να είναι η σημερινή μέρα μια νέα αρχή σε μια προσπάθεια για τον ίδιο στόχο με ανανεωμένες δυνάμεις και μεγαλύτερη αφοσίωση, είτε για έναν τελείως διαφορετικό προσανατολισμό, πάντα με γνώμονα τις επιθυμίες, τα όνειρα και τους στόχους τους.

Απευθυνόμενοι σε όλους τους μαθητές μας, είστε για εμάς νικητές, γιατί είστε μαχητές. Και όποιος συνεχίζει να μάχεται, έχει μια μόνο προοπτική, τη νίκη.

Θερμά Συγχαρητήρια !!! Η αγάπη μας και η σκέψη μας να σας συντροφεύει σε κάθε σας βήμα!

Οι Σχολές επιτυχίας των μαθητών μας είναι οι παρακάτω:

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ & ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΜΠ (ΑΘΗΝΑ)

ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑ (ΑΘΗΝΑ)

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ (ΑΘΗΝΑ)

ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ (ΑΘΗΝΑ)

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΕΚΠΑ (ΑΘΗΝΑ)

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ (ΑΘΗΝΑ)

ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΑΘΗΝΑ) ΟΠΑ

ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ

ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ

ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ Α.Ε.Ν.

ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ & ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΑΝ. ΚΡΗΤΗΣ

*Τα ονόματα των επιτυχόντων μαθητών δε δημοσιεύονται λόγω του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.