• Πρωταθλήτρια Ελλάδος η ομάδα γυναικών και το 2021!

Η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας, κ. Γεωργία Αρσένου, αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας, αφού κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία γυναικών 4x400 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ανοικτού στίβου με τα χρώματα του Γ.Σ. Γλυφάδας, ενώ στη σκυταλοδρομία 4x100 αναδείχθηκε έκτη.

• Συγχαρητήρια Α.Ν.

Η μαθήτρια των Εκπαιδευτηρίων μας Α.Ν. διακρίθηκε με αργυρό μετάλλιο στο International Online Academic New Year Cup Ρυθμικής Γυμναστικής, στην κατηγορία 2013 – 2014 – 2015 C.

• Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης

Μεγάλη νίκη πέτυχε την Πέμπτη η ομάδα Καλαθοσφαίρισης του Λυκείου μας!

• Πρεμιέρα στη Euroleague Academy!

Με μεγάλο ενθουσιασμό αγκάλιασαν οι μαθητές μας την πρωτοβουλία της Euroleague, όπου γνώρισαν από κοντά τους κορυφαίους Έλληνες καλαθοσφαιριστές Δημήτρη Διαμαντίδη και Θοδωρή Παπαλουκά!

• Το Σχολείο μας αγωνίζεται στη Euroleague…

Διαβάστε αφιέρωμα του ηλεκτρονικού αθλητικού τύπου για τη νέα διοργάνωση της Euroleague Basketball που πραγματοποιείται για πρώτη φορά.

• Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης 2017!

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 22ο Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης!

• Συγχαρητήρια Αλέξανδρε!!!

Ο μαθητής της Α' Γυμνασίου, Αλέξανδρος Μασούρας, κατέκτησε την πρώτη θέση στο πρώτο Διασυλλογικό πρωτάθλημα (Δίαθλα) της χρονιάς στην κατηγορία ΠΠΒ' (γεν. 2004-2005) που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο του Αγίου Δημητρίου.

• Συγχαρητήρια Κωνσταντίνα!!!

Η μαθήτρια της Α' Λυκείου, Κωνσταντίνα Χάντζου, προκρίθηκε στον τελικό του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος στα 800 μέτρα. Ο τελικός θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα στις 4 Μαΐου και σε αυτόν θα συμμετάσχουν 11 μαθήτριες Λυκείων από την Ελλάδα και μία από την Κύπρο.

• Συγχαρητήρια Έλενα και Μαριαλένα!!!

Οι μαθήτριες της Γ' Λυκείου, Έλενα Αντωνιάδη και Μαριαλένα Σελετοπούλου κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα νέων γυναικών (98+) στην υδατοσφαίριση με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης, χάνοντας στο τελικό από την ομάδα του Ολυμπιακού στη διαδικασία των πέναλτι.

• Συγχαρητήρια Λευκή!!!

Η μαθήτρια της Β' Λυκείου, Λευκή Παπαϊωάννου, κατέκτησε την πρώτη θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στο ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ στην κατηγορία -68 Kg!

• Συγχαρητήρια Μάγδα!

Η μαθήτρια της Α' Λυκείου, Μάγδα Τομαζάνη, κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο διπλό κοριτσιών στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης.

• Συγχαρητήρια Βασίλη!

Ο μαθητής της Γ' Δημοτικού, Λασπάς Βασίλης, κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick Boxing "Open Championship 2017", που πραγματοποιήθηκε στις 12-13 Μαρτίου στο κλειστό Πυγμαχίας, στο Περιστέρι.

• Συγχαρητήρια Λευκή!

Η μαθήτρια της Β’ Λυκείου, Λευκή Παπαϊωάννου, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία νεανίδων -63kg στο Πανελλήνιο Κύπελλο Tae Kwon Do που διεξήχθη στο Ολυμπιακό Κέντρο Πάλης στις 25-27 Νοεμβρίου 2016.

• Συγχαρητήρια Σπύρο!

Ο μαθητής μας της Γ’ Δημοτικού, Λυκίσσας Σπύρος, βγήκε πρώτος στην κατηγορία του και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στις φόρμες στους Πανευρωπαϊκούς Αγώνες TANK SOO DO, που διεξήχθησαν στις 21-22 Οκτωβρίου στη Ραφήνα.

• Συγχαρητήρια Μυρτώ!

Η μαθήτρια της Δ’ Δημοτικού, Βαγγελάτου Μυρτώ, κατέκτησε δύο χρυσά (sparring και φόρμες) και ένα αργυρό μετάλλιο (επίδειξη με κοντάρι) στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες TANG SOO DO 2016 που διεξήχθησαν στις 21-22 Οκτωβρίου στη Ραφήνα.

• Χάλκινο μετάλλιο για τη μαθήτριά μας!

Ημέρα ευτυχίας για την Εθνική ομάδα Νέων γυναικών, της οποίας μέλος είναι η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου, Σελετοπούλου Μαριαλένα, που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Χάγης.

• Έκτος στον κόσμο ο Γρηγόρης!

Την 6η θέση κατέλαβε η Εθνική εφήβων της υδατοσφαίρισης στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ποντγκόριτσα, καθώς έχασε με 22-19 από την Σερβία.

• Συγχαρητήρια Μαριαλένα!

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια της Γ’ Λυκείου του Σχολείου μας, Σελετοπούλου Μαριαλένα, η οποία με την εθνική ομάδα πόλο νέων Γυναικών κατέκτησε την δεύτερη θέση στο διεθνές τουρνουά Pythia Cup.

• Συγχαρητήρια Κωνσταντίνα!

Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου, Χάντζου Κωνσταντίνα, συμμετείχε στους διασυλλογικούς αγώνες «Θώδεια», που πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο στο Λουτράκι και κατέκτησε την πρώτη θέση στα 600μ. με τα χρώματα του Γ.Σ. Γλυφάδας.

• Ρητορικοί Αγώνες

Την Κυριακή 17 Απριλίου ομάδα μαθητών της Α’ Λυκείου με την υπεύθυνη καθηγήτρια των Ρητορικών Αγώνων, φιλόλογο κ. Φυσέκη Βιβή, επισκέφτηκαν το 6ο Λύκειο Νέας Σμύρνης και πραγματοποίησαν φιλική αναμέτρηση σε αγώνες Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας στο ρητορικό αγώνισμα των Διττών Λόγων.

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας της Β´ Λυκείου, Μαριαλένα Σελετοπούλου για την πρόκριση στον τελικό του final-4 του LEN Trophy, που διεξάγεται στη Βαρκελώνη, με τη γυναικεία ομάδα πόλο της Βουλιαγμένης.

• Αγώνες Δρόμου Αντοχής

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που έλαβαν μέρος στους Αγώνες Δρόμου Αντοχής με φυσικά εμπόδια που συνδιοργάνωσαν εχτές ο Δήμος Γλυφάδας και ο Γυμναστικός Σύλλογος Γλυφάδας στο 6ο Δημοτικό Στάδιο Γλυφάδας!

• Συγχαρητήρια Νικήτα!

Μια ακόμα επιτυχία για τον μαθητή της Β’ Λυκείου, Νικήτα Αλύ, ο οποιος στην τελική φάση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος Κολύμβησης Λυκείων που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ την Κυριακή, 6 Μαρτίου 2016, κατέλαβε την τρίτη θέση στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 53’58’’, επίδοση που αποτελεί και ατομικό του ρεκόρ.