Έφυγε σήμερα τα ξημερώματα απροσδόκητα από τη ζωή ο Χαράλαμπος Γιαννόπουλος, Γενικός Διευθυντής επί σειρά ετών των Εκπαιδευτηρίων Γιαννόπουλου.

Ο εκλιπών υπήρξε επί 45 χρόνια δάσκαλος των Εκπαιδευτηρίων Γιαννόπουλου. Είχε συνδέσει όλη του τη ζωή με το σχολείο, ακολουθώντας την οικογενειακή παράδοση. Η εμβληματική του φυσιογνωμία έχει αφήσει ανεξίτηλα τα ίχνη της σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα του Σχολείου μας.

Το Εκπαιδευτικό και Διοικητικό προσωπικό του Σχολείου  με ιδιαίτερα αισθήματα οδύνης και θλίψης αποχαιρετά τον Χαράλαμπο Γιαννόπουλο.

Η εξόδιος ακολουθία θα πραγματοποιηθεί στο νέο κοιμητήριο Γλυφάδας την Παρασκευή 24/12 και ώρα 11.00.

Επιθυμία της οικογένειας είναι αντί στεφάνων τα χρήματα να δοθούν στην «Κιβωτό του Κόσμου».