Η σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της και όλο το Δημοτικό συγκεντρώθηκε στην αυλή του σχολείου για να παίξει τις καθιερωμένες πλέον… «Τιτανομαχίες».

Οι μαθητές της Δ', Ε' και Στ' Δημοτικού έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους… στη διασκεδαστική αυτή περιπέτεια. Σημασία σε αυτή τη σειρά από παράξενα ομαδικά παιχνίδια δεν είχε τόσο ο νικητής, όσο η συμμετοχή, οι πλάκες και το γέλιο. Δεν υπήρχε έπαθλο, παρά μόνο η γλυκιά ανάμνηση από την τελευταία μέρα μιας χρονιάς γεμάτης… γνώσεις!!!

Οι «Ανανάδες», μαθητές της Ε' Δημοτικού, επικράτησαν των υπολοίπων, αποδεικνύοντας ότι η συνεργασία είναι πιο σημαντική από την ηλικία!! Στις φωτογραφίες θα δείτε τι έζησαν τα παιδιά για 2 ώρες!!! Στο τέλος, οι παίκτες, βρεγμένοι και χαρούμενοι, έδωσαν ραντεβού στην εκδρομή της επόμενης ημέρας για να ξεδώσουν άλλη μια φορά σαν ομάδα και να κάνουν σχέδια για τις διακοπές!

Καλό καλοκαίρι παιδιά, συνεχίστε το παιχνίδι και γεμίστε… μπαταρίες!!!

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη!!!

Ακολουθεί αναλυτικά η βαθμολογία:

• Ανανάδες: 25
  • Τιτάνες: 21