Με ιδιαίτερη λαμπρότητα, δημιουργική διάθεση και άφθονο κέφι γιορτάσαμε τα 90 χρόνια παρουσίας των Εκπαιδευτηρίων Γιαννόπουλου στον χώρο της εκπαίδευσης, το περασμένο Σάββατο, 6 Μαΐου 2017.

Παλαιοί συνάδελφοι, απόφοιτοι και γονείς περιηγήθηκαν στους χώρους του Σχολείου μας θαυμάζοντας τις παρουσιάσεις των εργασιών που εκπόνησαν οι μαθητές μας σε όλα τα θεματικά αντικείμενα με στόχο να αποδώσουν τις εξελίξεις σε κάθε τομέα της ζωής στη διάρκεια των τελευταίων 90 ετών.

Τα εξαιρετικά σχόλια των επισκεπτών μας ενισχύουν την καθημερινή μας προσπάθεια για ποιοτική εκπαίδευση που συνεχίζεται απρόσκοπτα από την πρώτη στιγμή της ίδρυσής μας.

Στόχος μας να βρισκόμαστε για πολλά ακόμα χρόνια στα εκπαιδευτικά πράγματα προκειμένου να συμβάλλουμε στη γνωστική και ηθική οχύρωση των νέων ανθρώπων που θα αποτελέσουν το μέλλον αυτού του τόπου.

Η καλύτερη στιγμή μας;;; στο τέλος της εκδήλωσης το γεμάτο χαρούμενα παιδιά κάθε ηλικίας προαύλιο του Σχολείου μας... γιατί ωραίο σχολείο είναι το γεμάτο Σχολείο.