Μέρος δεύτερο για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου!

Οι μαθητές μας είχαν ανά βαθμίδα την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις ομαδικές τους εργασίες στους συμμαθητές τους και να ενημερωθούν για πολλές και διαφορετικές πλευρές του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου. Προσέγγισαν έτσι, ένα ιδιαίτερα ευρύ θέμα με ατομική αναζήτηση πληροφοριών και πηγών. Συγκίνησαν και συγκινήθηκαν, δίδαξαν και διδάχτηκαν, διάβασαν και παρουσίασαν. Στο ιστορικό λεύκωμα που θα απαρτιστεί από τις μαθητικές εργασίες Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου θα έχουμε όλοι τη χαρά να απολαύσουμε ως ένα βαθμό την προσπάθειά τους.

Η απόδοση των αριστείων και ο ορισμός των σημαιοφόρων και παραστατών ως αναπόσπαστο μέρος της διαδικασίας ολοκλήρωσε τον φετινό εορτασμό. Σας περιμένουμε στην παρέλαση της Κυριακής. Και του χρόνου!