Μια υπέροχη επίσκεψη στην τριπλή έκθεση με έργα του Leonardo Da Vinci είχαμε την ευκαιρία να επισκεφθούμε με γονείς και μαθητές μας την Κυριακή 17 Φεβρουαρίου, στο Γκάζι.

Στόχος μας να απολαύσουμε, μικροί και μεγάλοι, την έκθεση με πληροφορίες για τα εκθέματα, που ομάδα καθηγητών του Σχολείου μας είχε προετοιμάσει και παίζοντας παιχνίδια κατανόησης, ακροστιχίδες και ό,τι άλλο μπορούσε να κάνει βιωματική την προσέγγιση της ιδιοφυίας του Leonardo.

Περάσαμε υπέροχα, περιηγηθήκαμε ελεύθερα στον χώρο και βγαίνοντας ένας λαμπερός ήλιος συνόδευσε τις σκέψεις μας για όσα είδαμε και νιώσαμε!

Άλλωστε, όπως είπε και ο Da Vinci, "όλη η γνώση μας έχει τις ρίζες της στην αντίληψή μας". Χτες, κάναμε πολλά και για τις δύο.